senior businessman
Finanse

Biuro rachunkowe – lokalne czy z drugiego końca Polski (zdalnie)

Mówi się, że księgowi internetowi to przyszłość księgowości małych i średnich firm. Jednak nadal większość biur rachunkowych woli prowadzić działalność w biurach stacjonarnych. Który model współpracy będzie dla nas korzystniejszy z punktu widzenia klienta. Przyjrzyjmy się różnicy między księgowymi online a tradycyjnymi księgowymi

Różnica w zakresie oferowanych usług

Jeśli chodzi o usługi, zarówno biura rachunkowe online, jak i tradycyjne oferują te same usługi, które obejmują:
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Serwis doradczy
  • Deklaracje podatkowe od osób prawnych i fizycznych
  • Przegląd i audyt sprawozdania finansowego
  • Usługi księgowe
  • Stworzenie i szkolenie systemu księgowego
Te wspólne usługi są świadczone przez większość biur rachunkowych, ale nie oznacza to, że usługi te oferuje każda firma tego typu. Jeśli szukasz zawodowego księgowego, możesz po prostu sprawdzić stronę jego usług lub bezpośrednio zapytać, czy obejmują one wszystkie te usługi, czy nie.

Lokalizacja biura

Tradycyjne biura rachunkowe mają swoją siedzibę np. biuro rachunkowe Tax Bonus ma siedzibę w Dąbrowie Górniczej. Z kolei biura online zwykle nie mają biura w rozumieniu tradycyjnym ani miejsca do współpracy, aby spotkać się z klientami. Zwykle pracują w domu lub w przestrzeni coworkingowej. Jednocześnie biura online częściej wykorzystują nowoczesne technologie, kanały kontaktowe i programy do prowadzenia działalności. Głównym celem takich firm internetowych jest ułatwienie i wygoda obsługi księgowej klientów.

Spotkania

W przypadku tradycyjnych biur rachunkowych spotkania inicjowane są na sali konferencyjnej w biurze księgowym. W przypadku działalności online spotkania zwykle odbywają się za pomocą oprogramowania do wideokonferencji, takiego jak Zoom, Skype lub Google Hangouts. Wideokonferencje oferują księgowym możliwość udostępniania swoich ekranów, co pozwala im wyjaśniać sprawozdania finansowe i zeznania podatkowe.

Połączenie najlepszych cech

Biuro rachunkowe Tax Bonus to tak w rzeczywistości połączenie najlepszych cech księgowości online oraz świadczonej stacjonarnie. Klienci z dalszych rejonów Polski mogą bez problemu skorzystać z usług biura, ale jednocześnie nie są ograniczani do spotkań online, zawsze mogą podjechać do biura i umówić się na spotkanie na miejscu w siedzibie firmy. Tego typu możliwość jest bardzo atrakcyjna, szczególnie dla większych klientów, którzy oczekują od biura czegoś więcej niż standardowe rozliczenie. Z kolei świadczenie usług przy pomocy nowoczesnych rozwiązań technologicznych jest wygodne, eliminuje konieczność comiesięcznych wizyt w biurze, jak również oszczędza czas, albowiem do takiego zadania trzeba oddelegować określonego pracownika lub nawet samodzielnie pojechać na spotkanie.

w biurze

Struktura opłat

Tradycyjni księgowi nadal polegają na starej metodzie rozliczeń godzinowych. Opłaty będą naliczane na podstawie okresu zakończenia projektu. Firmy księgowe online oferują stałą strukturę opłat w zależności od rodzaju potrzebnej usługi. Jest to bardziej korzystne niż zmienna struktura opłat, ponieważ zmniejsza obciążenie związane z naliczaniem za każdą nową usługę. Kiedy wybierzesz tradycyjne biuro rachunkowe, to siłą rzeczy musisz wybrać te, które realnie działa w mieście, w którym mieszkasz. Jeśli jesteś zatem mieszkańcem małego miasta, to twój wybór może być bardzo ograniczony. W przeciwieństwie do klientów tradycyjnych biur rachunkowych, klienci tych działających online nie muszą przejmować się zagadnieniem, gdzie faktycznie znajduję się ich biuro rachunkowe. Tutaj nie mają granic geograficznych. Dzieje się tak, ponieważ praca jest całkowicie wykonywana w technologii chmurowej. Zwykle internetowe firmy księgowe mają klientów rozsianych po całym kraju.

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego zależy w dużej mierze od twoich potrzeb. Jeśli czujesz potrzebę indywidualnej rozmowy z księgowym, regularnych spotkań i tradycyjnej obsługi, to lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjne biuro. Jeśli chcesz zminimalizować swoje kontakty z księgowym, to biuro online jest rozwiązaniem idealnym.

Płytki klinkierowe na taras – poznaj ich zalety

Poprzedni artykuł

Jak wybrać dozownik do mydła

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Komentarze są wyłączone.