manicurzysta
Lifestyle

Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci

Zdarzają nam się sytuacje, kiedy wyjątkowo zależy nam na czasie wyschnięcia lakieru do paznokci. Jak sprawić, żeby ten wysechł szybciej niż w standardowym czasie?

Zanim pomalujemy paznokcie

Po pierwsze, zwróć uwagę na sam proces manicure. Lepiej, aby paznokcie wcześniej były pozbawione tłuszczu. Nałóż lakier równomiernie cienką warstwą. Jeśli potrzebna jest druga warstwa, poczekaj, aż pierwsza wyschnie, a następnie nałóż drugą. Jeśli wynikiem są bardzo grube warstwy, możesz czekać, aż to arcydzieło wyschnie, nawet przez ponad godzinę! Zależy to również od jakości lakieru.

Rozpoczynając wykonywanie manicure, przede wszystkim zwróć uwagę na jego pierwszy etap – przygotowanie paznokci. Bez odpowiedniego odtłuszczania paznokci nie można oczekiwać, że lakier będzie leżał płasko i trwał długo. Dlatego przed nałożeniem podkładu należy umyć paznokcie zmywaczem do paznokci i wysuszyć je. Następnie przejdź bezpośrednio do głównego procesu, biorąc pod uwagę następujące wskazówki, które pomogą Ci znacznie skrócić czas schnięcia lakieru.

Wskazówki

Jednym z powodów, dla których lakier schnie zbyt długo, a następnie szybko pęka, jest nałożenie go zbyt grubymi i nierównymi warstwami. Dlatego staraj się nakładać lakier tak cienko, jak to możliwe i bardzo ostrożnie, dzięki czemu wysycha szybciej i trwa znacznie dłużej. Po zanurzeniu pędzla w lakierze usuń jego nadmiar na brzegach butelki, a dopiero potem przystąp do nakładania pierwszej warstwy. Poczekaj co najmniej minutę przed dalszym nakładaniem, w przeciwnym razie lakier będzie leżał nierównomiernie i wysychał kilka razy dłużej.

Oczywiście szybkoschnący lakier do paznokci jest najlepszym wyborem, jeśli się spieszysz, a manicure trzeba wykonać szybko. Jednak tutaj są pewne niuanse. Na przykład latem, pod wpływem światła słonecznego, taki lakier może uzyskać żółtawy odcień. Aby tego uniknąć, wybierz narzędzie zawierające filtr UV. Jeśli nie masz pod ręką szybkoschnącego lakieru lub nie chcesz go kupować, możesz skorzystać z kilku sztuczek, które pozwolą ci szybko wysuszyć zwykły lakier do paznokci.

kobieta z torebką i pomalowanymi paznokciami

Na przykład przed nałożeniem trzymaj go w lodówce przez około 20 minut – po tym czasie lakier wysycha znacznie szybciej. Osusz paznokcie zwykłą suszarką do włosów, włączając dmuchanie na zimno. Inny sposobem jest po nałożeniu lakieru trzymanie rąk na wentylatorze. Po zastosowaniu dowolnej z tych metod lakier wyschnie znacznie szybciej niż zwykle.

Istnieje też inna popularna sztuczka, dzięki której lakier wysycha w ciągu kilku minut. To zimna woda. Nie bój się uszkodzić manicure – jeśli lakier zostanie nałożony poprawnie, nie zmieni się pod wpływem zimnej wody. Wystarczy więc przygotować mały pojemnik i wlać do niego tyle wody, aby całkowicie zanurzyć paznokcie.

Musisz wziąć pod uwagę, że woda powinna być wystarczająco zimna, ponieważ nawet lekko ciepła nie przyniesie pożądanego efektu. Wskazane jest dodanie do wody kilku kostek lodu, aby jeszcze bardziej obniżyć temperaturę. Po zakończeniu manicure zanurz paznokcie w wodzie na co najmniej trzy minuty.

Druk w małych i średnich przedsiębiorstwach – zastosowanie zamienników do drukarek

Poprzedni artykuł

Jak dobrać sukienkę do figury – jak dobrać strój do figury

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Komentarze są wyłączone.