Piękna kobieta w stylowej sukience
Lifestyle

Jak dobrać sukienkę do figury – jak dobrać strój do figury

Aby właściwie wybrać sukienkę do swojej figury, musisz najpierw rzetelnie odpowiedzieć sobie na dwa zasadnicze pytania:

  1. Gdzie będę nosić tę sukienkę?
  2. Jaki jest mój typ figury?

Zdefiniuj swój typ figury

Musisz określić czy twoim celem jest zakup sukienki biurowej, na randki czy eleganckiej sukienki na specjalne okazje. Być może potrzebna ci prosta sukienka do spacerów po mieście, a być może chcesz mieć elegancką kreację na wieczorną kolacje. Ponadto, aby dowiedzieć się, jak wybrać sukienkę według rodzaju figury, musisz najpierw określić jej typ. Aby to zrobić, potrzebujesz dużego lustra. W rzeczywistości wyróżniamy kilka podstawowych typów figury:

  • klepsydra (ta sama szerokość bioder i ramion z cienką talią);
  • odwrócony trójkąt (szerokie ramiona, wąskie biodra);
  • gruszka (szerokie biodra, wąskie ramiona);
  • jabłko (talia szersza niż ramiona i biodra)
  • prostokąt (biodra, ramiona, talia są mniej więcej takie same).

Teraz, gdy określiłaś swój typ, powiemy ci, jak wybrać styl sukienki dla każdego z nich.

Klepsydra

Szczęśliwcy należący do pierwszego typu nie będą nawet musiały się zastanawiać, która sukienka pasuje do figury klepsydry. Każdy styl, krój, długość będą tu leżeć doskonale. Nie musisz niczego ukrywać, a jednocześnie możesz bezpiecznie podkreślić zalety. Dopasowane sukienki z paskiem będą jednak najlepszym wyborem. Możesz nosić nawet ciasną dzianinę. Jeśli chcesz wyeksponować piersi – zdecyduj się na sukienki z dużym dekoltem w szpic. Jedyne ograniczenie dotyczy kobiet z pełnymi ramionami – preferuj modele z długimi lub 3/4 rękawami.

Odwrócony trójkąt

Wąskie biodra to twoja zaleta. Dlatego należy położyć nacisk na nie i odciągnąć uwagę od szerokiego szczytu. Maskujemy szerokie ramiona, wybierając sukienki na paskach blisko szyi. Odpowiednie są sukienki na jedno ramię, modele trapezowe z bardzo niską talią.

Kobieta w długiej sukience nad brzegiem morza

Gruszka

Aby zrozumieć, które sukienki są odpowiednie dla figury gruszki, musisz osiągnąć równowagę góry i dołu. Zatem poszerzamy ramiona za pomocą bujnych rękawów, szeroko rozstawionych ramiączek, wielowarstwowych zasłon i głębokiego dekoltu. Staramy się zmniejszyć spód, wybierając cienkie tkaniny i miękkie kolory. Stroje z ciasnym topem z bujnym dołem i sukienkami z niskim stanem nie są odpowiednie. Nie nadużywaj halek i draperii: mogą sprawić, że sylwetka będzie cięższa.

Jabłko

Tutaj musimy wybrać sukienkę na pełną figurę. Dlatego preferujemy luźne sukienki z gęstych, dobrze udrapowanych tkanin, unikamy chwytliwych akcentów, dużych ozdób, blasku. Priorytetem jest proste cięcie. Cienkie tkaniny powtarzające relief ciała, sukienki rozkloszowane w dół, marszczenia, bluzy, szerokie paski są niewskazane. Dopuszczalne są również spódnice zwężające się w dół, głęboki dekolt w kształcie litery V.

Prostokąt

Jest to tak zwany typ męski. Aby wyglądać bardziej kobieco, musisz użyć szerokich pasów, stylów z przesuniętą talią. Lokalizacja tej linii jest wybierana w zależności od tego, co chcesz podkreślić: przesadzona – prezentuje piersi, a zaniżona wyróżnia się na biodrach. Modele częściowo dopasowane będą dobrze wyglądać. Nawiasem mówiąc, linię paska można obniżyć nie tylko za pomocą cięcia, ale także za pomocą akcesoriów.

Szczegóły sylwetki

Jeśli twoja budowa ciała cechuję się zbyt krótkimi nogami w stosunku do reszty ciała, to wybierz sukienkę małej lub średniej długości z draperią w górnej części, możesz jednocześnie odwrócić uwagę od kontrastu między górną połową ciała a dolną i pozostawić otwarte nogi. Ale jeśli Twoim problemem są krótkie nogi, przyjrzyj się bliżej sukienkom maxi z wysokim stanem. Jak wybrać sukienki dla kobiet z nieproporcjonalnie małą górną częścią tułowia? To bardzo proste: musisz skupić się na sukienkach które odwracają uwagę od tali.

Te z was które mają z natury bardzo wyraźną talię, powinny zwrócić uwagę na sukienki z dekoltem w szpic i szeroką spódnicą. Nie zapomnij o zastosowaniu paska, który powinien być wyraźnie widoczny. W przypadku pań, które mają ramiona wyraźnie szersze niż biodra – najlepszym rozwiązaniem jest wybranie sukienki midi. W ten sposób odwrócisz uwagę od dysonansu w sylwetce i skierujesz wzrok osób trzecich gdzie indziej.

Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci

Poprzedni artykuł

Czy w Poznaniu łatwo jest znaleźć superwizora psychoterapii?

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także