Wnętrza

Rolety okienne dzień i noc – niezwykłe i praktyczne dekoracje okienne

Szukając ciekawego rozwiązania uatrakcyjniając przy tym, wystrój naszych okien naszą uwagę powinny zwrócić rolety dzień i noc. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które spełni funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również doskonale osłoni nasze pomieszczenia przed spojrzeniami z zewnątrz. Rolety dzień i noc również znakomicie poradzą sobie z regulacją wpadającego światła.

Ten rodzaj rolet jest w ostatnim czasie najchętniej wybieranym rozwiązaniem zarówno do mieszkań jak i domów. Sukces rolety dzień i noc zawdzięczają zastosowaniu nietuzinkowego rozwiązania. Mianowicie zbudowane są z dwóch rodzajów materiałów w pasy, które przesuwają się równolegle do siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w różnych stopniach regulować natężenie światła. Oprócz podnoszenia całej rolety i ustawiania jej na dowolnej długości okna, mamy możliwość ustawiania pasów w dowolny sposób co pozwala na komfortowe regulowanie natężenia wpadających promieni. Jeżeli chcemy aby w pomieszczeniu było jasno ustawiamy jak największą powierzchnię transparentnych pasów, natomiast jeśli wolimy ograniczyć dostęp światła, roletę ustawiamy tak, aby zaciemniające pasy były na większej powierzchni rolety.

Rolety dzień i noc doskonale sprawdzą się zarówno w sypialni, salonie czy kuchni. Jeżeli szukamy osłony do naszego okna w sypialni nie musimy obawiać się, że taki rodzaj rolety nie zagwarantuje nam odpowiedniego dla sypialni zaciemnienia, ponieważ dobrze dobrana roleta dzień i noc jest w stanie w 100% ograniczyć dostęp wpadającego światła zarówno dziennego jak i sztucznego czyli np. z  ulicznych latarni.

Ten rodzaj rolet z powodzeniem zastąpi nam również firany, ponieważ nie każdy z dostępnych modeli rolet dzień i noc jest zaciemniający. Często zdarza się, że w takim pomieszczeniu jak np. kuchnia potrzebujemy jedynie delikatnej osłony od ciekawskich spojrzeń, natomiast dostęp światła dziennego jest nam niezbędny do pracy. W takim przypadku powinniśmy wybrać roletę w jasnym kolorze, uszytą z przepuszczającego światło materiału.

Różnorodna kolorystyka pozwoli na dobór rolet do każdego rodzaju i stylu wnętrza. Ponadto montaż rolet dzień i noc możliwy jest na kilka sposobów, zarówno do ścian i sufitów jak i do ramy okna. Rolety te mogą posiadać kasetę, która nadaje jej klasy i elegancji tworząc obramowanie.

Rolety dzień i noc dopasujemy także do niestandardowego rozmiaru okna. Występują zarówno w bardzo małych rozmiarach jak i wielkich gabarytach. Dzięki czemu możemy zamontować je w dowolnym miejscu w domu, w małym okienku w przedsionku lub łazience oraz w dużym oknie tarasowym.

Czyszczenie tego rodzaju osłon okiennych również nie powinno sprawić problemu nawet osobie, która nie ma w tym temacie doświadczenia. Materiał z rolety bardzo łatwo można ściągnąć i wyczyścić. Dzięki czemu nie musimy obawiać się ich montaż nawet w pokoju alergika.

Rolety dzień i noc z pewnością są produktem godnym uwagi, ponieważ ich funkcjonalność idzie w parze z ładnym wyglądem. Jednak decydując się na ten rodzaj osłon okiennych, aby cieszyć się bezawaryjnym funkcjonowaniem przez długi czas warto zwrócić się o dobranie ich rozmiaru do fachowej osoby.

Meble do pokoju dziewczęcego – podpowiadamy co wybrać

Poprzedni artykuł

Żaluzje drewniane czy rolety – co wybrać?

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Komentarze są wyłączone.