wskazanie placami na ząbki
Zdrowie

Popraw wygląd swoich zębów – poznaj szczegóły!

Nasze zęby powinny być piękne, zdrowe i białe. Choć jednak taki ich opis zwykle odpowiada zębom, o których marzymy, uzyskanie równie satysfakcjonującego efektu końcowego bywa problematyczne. Najpoważniejszym problemem, z jakim mamy do czynienia, jest brak wiedzy na temat tego, jak o nie dbać. Niemal każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak korzystne może okazać się ich regularne mycie. Często jest to jednak jedyny wyraz troski o zęby. Nietrudno się domyślić, że postępując w ten sposób nie można liczyć na satysfakcjonujący efekt końcowy. Czas to zmienić.

Zacznij od piaskowania

O tym, że do dentysty warto chodzić regularnie nawet, jeśli zęby nie psują się, wiadomo nie od dziś. Podczas takiego rutynowego przeglądu warto zdecydować się na zabieg, który może przyczynić się do istotnej poprawy stanu, w jakim znajdują się nasze zęby. Jest nim piaskowanie z wykorzystaniem specjalistycznego narzędzia znanego jako piaskarka i działającego pod ciśnieniem. Ziarenka piasku wykorzystywane w trakcie jego trwania są w stanie szybko oczyścić powierzchnię szkliwa z osadu, który zdążył się na niej nagromadzić. Dzięki piaskowaniu można szybko i bezboleśnie oczyścić nawet te miejsca, do których trudno jest się dostać podczas codziennego szczotkowania. Zabieg zapobiega pojawianiu się przebarwień, a jednocześnie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyeliminowanie ryzyka pojawienia się próchnicy.

Pozbądź się kamienia nazębnego

Podczas rutynowej kontroli zębów wiele osób dowiaduje się, że ma problem z gromadzącym się na nich kamieniem nazębnym. To właśnie jego żółtawy kolor przyczynia się do tego, że zęby wyglądają wyjątkowo mało atrakcyjnie. Nieatrakcyjny kolor zębów nie jest jednak ani jedynym, ani największym problemem, jaki powoduje kamień nazębny. Należy liczyć się również z tym, że jego obecność powoduje zarówno próchnicę, jak i choroby przyzębia. W gabinecie stomatologicznym można pozbyć się go na dwa sposoby.

Skaling to metoda zakładająca użycie skalera ultradźwiękowego. To oryginalne urządzenie emituje dźwięki charakteryzujące się częstotliwością pozwalającą na odpryskiwanie kamienia od zębów. Jeśli kamień nazębny osadził się grubą warstwą, skaling może nie być aż tak skuteczny. W takim przypadku lepszą opcją okazuje się być metoda kieratażu. Pozwala ona na efektywne leczenie z kamienia nawet głębokich kieszonek przydziąsłowych. Jest bardziej czasochłonna, charakteryzuje się jednak również imponującą skutecznością.

zadowolona dziewczynka z wyglądu swoich zębów

Pomyśl o wybielaniu zębów

W sprzedaży w coraz większej liczbie dostępne są pasty wybielające i to właśnie one są wybierane przez osoby marzące o pięknym uśmiechu. Choć jednak promuje się je jako rozwiązania bardzo skuteczne, można polemizować z przekonaniem, że rzeczywiście przynoszą spektakularne rezultaty. Na szczęście, w gabinecie stomatologicznym również można zdecydować się na zabieg wybielający. Metod, które są stosowanie w trakcie jego trwania jest wiele, każdy więc może znaleźć taką, która okaże się idealna z jego punktu widzenia.

Wybielanie zębów może odbywać się na przynajmniej kilka sposobów. Jednym z najciekawszych jest przy tym wybielanie lampą – sposób szybki, wygodny i charakteryzujący się dużą skutecznością. Modne są także zabiegi z wykorzystaniem lasera oraz specjalne nakładki, które z powodzeniem stosuje się w domowym zaciszu. Przy trudnościach z wyborem odpowiedniej metody, warto skonsultować się z dentystyczną kliniką ochotanausmiech.pl z Warszawy.

Jak sprawdzić, czy miód jest prawdziwy

Poprzedni artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *