pilot tv
Technologie

Pokaż babci VoD! „Moda na sukces” na Playerze to dobry pretekst

Pomimo, iż świat bardzo dynamicznie zmierza do przodu w kierunku stałego rozwoju, to jednak jeszcze spora część społeczeństwa odstaje od innowacji nowoczesnego świata. Mowa o grupie seniorów, która z bardzo różnych powodów nie chce, opiera się bądź zatrzymała się na pewnym etapie rozwoju, która według nich jest im wystarczalny i nie dopuszcza myśli, że mogłoby być inaczej. Najczęściej jednak powodem tego oporu jest strach przed tym co jest dla nich nieznane dlatego wolą udawać często, że ich to nie interesuje bądź jest to im do niczego nie potrzebne niż przyznać się przed wnukiem, że samo słowo „Internet” budzi w nich lęk i jest całkowicie niezrozumiałe.

Biorąc pod uwagę czasy, w jakich większość obecnych dziadków się wychowała oraz dorastała ich zachowanie jest całkiem zrozumiałe i nie należy mieć do nich pretensji. Czasy gdzie stało się w ogromnych kolejkach aby cokolwiek móc zdobyć co również nie było jednoznaczne z otrzymaniem oczekiwanego zakupu, a obecne gdzie mamy co bądź sklepy, galerie  centra handlowe, które oferują przed klientem niemal wszystko, gdzie możemy nabyć co tylko sobie wymyślimy to dla seniorów już kolosalna zmiana i ogromny luksus. Stąd zakupu internetowe gdzie zamawiając przedmiot już kolejnego dnia możemy go otrzymać bez wychodzenia z domu to  ogromny szok, który nie do końca jest dla nich do zaakceptowania.

Podobnie jak niegdyś nasze babcie czy dziadkowie metodą podstępu uczyli nas jeździć na rowerze bez wspomagania dwoma kółkami po bokach gdzie udając, że nas trzymają puszczali nas w niespodziewanym momencie dzięki któremu wiele z nas nauczyło się jeździć samodzielnie na rowerze, tak podobnie tą metodę można zastosować w przypadku ich samych aby przekonać ich do świata internetu oraz możliwości , jakie za tym przemawiają. Na przynętę można zastosować jeden z największych ulubieńców seriali większości seniorów a mianowicie „Moda na sukces”, która obecnie choć nieemitowana  już w telewizji podbiła serca większość starszych osób, która dzięki nim odniosła ogromną popularność oraz sukces. Obecnie jest dostępna  w sieci na stronie polskiego serwisu telewizyjnego w postaci internetowej czyli player.pl. Być może seniora ominął któryś z odcinków lub miałby ochotę obejrzeć cały serial na nowo, a może ma inny ulubiony serial, który w jakimś dniu nie mógł obejrzeć, w serwisie player.pl jest to możliwe w każdej chwili!

seniorka

Warto zatem włączyć babci czy dziadkowi jeden z odcinków ich ulubionego serialu na laptopie czy tablecie a kolejny sami będą chętni włączyć ponieważ będzie ich ciekawiło co w kolejnym odcinku będzie miało miejsce. Dzięki takiemu podstępowi babcia czy dziadek nawet nie zorientują się a  wpadną w  pułapkę ucząc się obsługi nowej strony internetowej, na której będą mieli okazję odkryć wiele możliwości a przede wszystkim ułatwień jakie za tym idą. np. zatrzymać serial w dogodnym dla nich czasie.

Niemniej jednak podstępy w ich kierunku są wymierzone z dobrymi intencjami, dzięki temu seniorzy mają szansę przekonać się, że internet jest przeznaczony do użytku dla wszystkich ludzi bez względu na wiek, gdzie mogą odkryć wiele informacji, porad, słuchać ulubionej muzyki na YouTube czy przeglądać wiadomości ze świata na Onet.pl. Małymi kroczkami a i nawet najbardziej upierającą się grupę seniorów uda się przekonać do nowości tego świata bowiem jak wiadomo stale rozwijające się technologię powstają by ułatwiać nam wszystkim życie a nie szkodzić, jeżeli oczywiście odpowiednio potrafi się je wykorzystać. Warto zatem ostrzec seniorów przed zagrożeniami oraz niebezpieczeństwami jakie stawia przed użytkownikami cyberświat niemniej jednak nie decydujmy za nich i nie izolujmy od nowoczesnych udogodnień.

 

Popraw wygląd swoich zębów – poznaj szczegóły!

Poprzedni artykuł

Jak sprawdzić, czy miód jest prawdziwy

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także