using printer
Technologie

Wydajna drukarka za około 300 złotych

Drukarka to jeden z nieodłącznie towarzyszących urządzeń w naszym życiu, który jest niezbędny do codziennego funkcjonowania. Coraz częściej korzystamy z niej nie tylko zawodowo ale i na co dzień w domu, bowiem zastosowanie ma ono w wielu aspektach, dlatego jeżeli jeszcze jej nie posiadamy, szybko się przekonamy, że jej brak znacznie utrudnia a czasem uniemożliwi nam dalszą aktywność również w domu. Wiadomym jest, że zwykle do celów domowych chcemy zakupić sprzęt, który nie jest zbyt drogi, z tego względu warto przed zakupem rozstrzygnąć kilka kwestii dotyczących funkcji, których oczekujemy od „naszej pomocnicy” tak aby spełniała ona w całości nasze potrzeby.

Jako pierwsze pytanie, które powinniśmy zadać samym sobie jest zagadnienie dotyczące częstotliwości korzystania z pracy drukarki, na jak dużą skalę? W jakim celu chcemy go zakupić? Dzięki odpowiedzią na te pytania będziemy mogli sprecyzować po części w którym kierunku powinniśmy zmierzać w celu zakupienia drukarki. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest kolor wydruków a mianowicie czy jest on konieczny czy bardziej skupiamy się na wydrukach czarno-białych? To niezwykle ważne, bowiem będziemy mogli poznać typ modelu drukarki jaki powinniśmy wybrać, jednak warto wziąć pod uwagę, że oprócz kosztu jaki poniesiemy za jej zakup należy liczyć się również z kosztami eksploatacji czyli uzupełnianie tonerów, które czasem wiążę się z dużymi kosztami Wśród rodzajów drukarek jakie mamy do wyboru są atramentowe oraz laserowe.

Te pierwsze są zdecydowanie częściej wybierane do celów domowych i przede wszystkich są tańsze w utrzymaniu ze względu na niższe cenny tonerów czy ich zamienników. Dzięki tej drukarce możemy wykonywać druki w różnych kolorach nie tylko w czerni, jednak warto wybrać je jeżeli nasza częstotliwość druków jest intensywna, ponieważ przy rzadkim używaniu drukarek atramentowych, te mają zdolność do zasychania co przymusza nas tym samym do wymiany atramentu a tym samym dodatkowych kosztów, nie koniecznie spowodowanych wyczerpaniem się toneru. Decydując się na ten rodzaj sprzętu warto zwrócić i przed zakupem zobaczyć jaki posiada panel obsługi ponieważ zdarza się że są one dość skomplikowane w obsłudze domowej.

Drukarki laserowe to druga równie często wybierana odmiana drukarek niemniej jednak bardziej skierowana do wykorzystania zawodowego, bowiem są one zdecydowanie szybsze, bardziej dokładne i z przeznaczeniem do drukowania biało-czarnego ze względu iż w przypadku kolorów, laser nie oddaje tak dobrze postaci kolorów jak opisany wyżej typ drukarek. Niemniej jednak są one również praktykowane w domu, ponieważ one w przeciwieństwie do atramentowych nie mają problemów z przerwami w pracy podczas gdy stoją po prostu nieużywane. Negatywną ich stroną są droższe tonery a dodatkowo mniejsza ilość na rynku  występujących zamienników oraz dość duże zużytkowanie energii elektrycznej, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Z tego względu ten wybór jest jedynie uzasadniony dla celów domowych,  podczas gdy wybieramy druki w czerni z rzadkim ich dokonywaniem. Przykładowymi modelami mogą być sprzęty marki Samsung lub Ricoh, których koszt zmieści się w planowanym koszcie 300 zł.

Drukarka typu kombajn – czyli nic innego jak urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwi wykonywanie nie tylko druków ale skanów oraz kserokopii. Jednak czy jest to sprzęt do celów domowych, po chwili namysłu można dojść do wniosku, że raczej nie będzie to zbyt rozsądny wybór i nie z powodu, że „coś jest do wszystkiego to jest do niczego”- nie do końca o ten argument chodzi. Jak najbardziej jedno urządzenie może posiadać wiele funkcji jednak warto w nie zainwestować większa ilość gotówki aby jego praca była zadowalająca, urządzenie wielofunkcyjne za 300 zł może przynieść bardzo kiepskie rezultaty swojej pracy, co wpłynie na nasze niezadowolenie, zwłaszcza jeżeli nasze zamiary są skupione na intensywnym wykorzystaniu sprzętu.

Odpowiedź dotyczącą wyboru drukarki mamy tak naprawdę podaną na tacy, wystarczy jedynie podsumować swoje wymagania względem sprzętu, cele oraz potrzeby a w kolejnym kroku dopasować odpowiedni rodzaj drukarki do nich. 300 zł to wystarczająca kwota na poczet domowego użytku jednak warto patrzeć na całość wydatków wszechstronnie nie tylko z punktu zakupu drukarki.

Publikacja powstała we współpracy z firmą Optima MD z Częstochowy.

Jak dobrać rower do wzrostu

Poprzedni artykuł

Jak nauczyć się jeździć na deskorolce

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także