biuro
Technologie

Druk w małych i średnich przedsiębiorstwach – zastosowanie zamienników do drukarek

Coraz częściej firmy starają się redukować koszty związane z drukiem w firmach. Pierwszym posunięciem, żeby tego dokonać jest przeniesienie druku z firm zewnętrznych do własnego biura. W związku z czym zarówno mniejsze i większe firmy rezygnują z usług zewnętrznych drukarni i inwestują w sprzęt drukujący.

Nawet mniejsze firmy najczęściej wybierają markowe produkty znanych na świecie producentów. Do takich należą miedzy innymi firmy te bardziej rozpoznawalne w środowiskach korporacyjnych jak Ricoh, Lexmark, Oki, czy bardziej popularne, oferujące tańszy sprzęt producenci tacy jak HP czy Samsung.

Wszystkie te firmy oferują bardzo szeroki wachlarz sprzętu biurowego. Wiele z nich jest obecna na światowym rynku od co najmniej kilkudziesięciu lat. Choć produkty są doskonalone z roku na rok, a grono dochodów ze sprzedaży jest inwestowana w zakup nowoczesnych technologii, każda z tych firm stara się oferować coraz bardziej nowoczesny i ekonomiczny sprzęt. Dla porównania, wiele lat temu było tylko kilka firm oferujących profesjonalny sprzęt biurowy, obecnie większość potentatów elektroniki użytkowej ma w swojej ofercie sprzęt biurowy i sprzęt drukujący. Dzięki takiej popularności drukarek i kopiarek, powstaje sporo firm dystrybuujących części zamienne do owych sprzętów, jak również materiały eksploatacyjne, bez których drukowanie jest niemożliwe. Jedną z firm oferujących wysokiej klasy zamienniki jest Artjet, która należy do czołowych firm w Polsce.

przy kopiarceOryginalne materiały do drukarek są często zbyt drogie i koszty eksploatacji rocznej takiego sprzętu przewyższają czasem jego wartość. Dzięki takiej sytuacji powstają tez firmy, które produkują tańsze zamienniki bębnów, tuszy i tonerów do drukarek. Wybierając znanych producentów takich zamienników mamy pewność, że są to produkty z najwyższej półki, nie ustępujące jeśli chodzi o jakość materiałom oryginalnym.

Wielu producentów szczyci się tym, że dzięki zastosowaniu najlepszej jakości materiałów przy produkcji zamienników, otrzymują wszelkie niezbędne certyfikaty świadczące o doskonałej jakości. Na polskim rynku dostępnych jest bardzo wiele zamienników, różnych producentów. Każdy z nich stara się oferować zamienniki bębnów, tuszy czy tonerów do wszystkich popularniejszych drukarek dostępnych na rynku. Wielu z nich nawet posiada zamienniki do każdego modelu, nawet do tych najstarszych i najmniej popularnych, ale dzięki temu każdy użytkownik ma dostęp do tańszych rozwiązań i nie jest skazany na zakup często bardzo drogich oryginalnych tuszy, tonerów, bębnów.

Przy wyborze takich zamienników warto pamiętać o kilku zasadach. Należy przede wszystkim unikać tych pochodzących z nieznanego źródła, czyli nieznanych marek. Warto też zwrócić uwagę czy na opakowaniu jest wyszczególniona nazwa producenta oraz niezbędne posiadane certyfikaty ISO świadczące o jakości i bezpieczeństwie.

Jeśli nie mamy pewności, co do pochodzenia produktu, zawsze możemy sprawdzić opinie w Internecie. Mało tego, każdy taki zamiennik powinien być zapakowany szczelnie w folę chroniącą go przed wyschnięciem oraz papierowe sztywne pudełko, które chroni zamiennik przed uszkodzeniem np. podczas transportu. Niektóre z nich posiadają nawet termin przydatności, który informuje nas w jakim okresie tusz na pewno będzie przydatny i nie wyschnie przed jego użyciem. Zamienników do drukarek nie musimy się bać, w dzisiejszych czasach są one w pełni bezpieczne dla drukarki, a część najlepszych producentów oferuje jakość, która jest porównywalna z oryginalnymi materiałami. W dobie szalejącej epidemii inwestycja w zamienniki to konieczność i zarazem najprostszy sposób na zrobienie oszczędności.

Jak odpowietrzyć kaloryfer

Poprzedni artykuł

Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Komentarze są wyłączone.