Wnętrza

Meble do pokoju dziewczęcego – podpowiadamy co wybrać

Wbrew pozorom wybór mebli do pokoju naszej pociechy nie jest wcale prosty. Oprócz preferencji naszej młodej damy pod uwagę musimy wziąć także zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby oraz na samym końcu także nasz gust i zasobność portfela.

Zanim rzucimy się w wir poszukiwań zastanówmy się czego tak naprawdę nasze dziecko potrzebuje, aby jego pokój pomagał mu w rozwoju i organizacji całego swojego otoczenia.

Z biegiem czasu potrzeby dzieci zmieniają się, dlatego na samym początku dokonując zakupu wyposażenie do pokoju małego dziecka istotną kwestią jest, aby meble przez nas wybrane posiadały atesty bezpieczeństwa. Sprawdźmy zatem czy materiały użyte do produkcji oraz farby, którymi zabezpieczono meble są bezpieczne, a ich konstrukcja solidna.

Oferta mebli dla dzieci jest niezwykle szeroka dlatego z powodzeniem znajdziemy coś co nie zrujnuje naszego portfela, jednocześnie spełniając nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że do pokoju naszej małej księżniczki nie musimy inwestować w bardzo drogie mebelki ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że po jakimś czasie będziemy musieli je wymienić z uwagi na uszkodzenia lub po prostu dlatego, że nie będą się już podobały.

Urządzając pokój zarówno dziewczynki jak i chłopca powinniśmy przede wszystkim zadbać o wszystkie potrzeby, takie jak miejsce do spania oraz przechowywania ubrań, zabawek oraz książek. Bardzo istotna jest również odpowiednia organizacja miejsca do nauki, które powinno być ergonomiczne i dobrze doświetlone. Nawet w pokoju małej dziewczynki warto postawić stoliczek i krzesło, aby mogła rozwijać swoje talenty.

Ciekawym rozwiązaniem są także meble modułowe, które rosną z naszą pociechą. Przy takim rozwiązaniu wybierzmy solidne konstrukcje, które zachowają nienaganny wygląd i stan przez cały okres dorastania naszego dziecka.

Choć obecnie na rynku dostępne są przeróżne modele mebli do pokoju dziewczęcego, rodzice najchętniej wybierają te w kolorze białym. Powszechnie wiadomo, że jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego świetnie sprawdzą się nawet w bardzo małym pokoiku. Biały kolor także doskonale współgra z większością innych barw, dlatego wybierając meble do pokoju naszej córeczki właśnie w tym kolorze w przyszłości bez problemu zmienicie wystrój jej pokoju bez potrzeby wymiany jego wyposażenia. Wystarczy tylko dokonać niewielkich zmian w postaci przemalowania ścian oraz zakupu nowych dodatków. Biały kolor mebli z łatwością pomoże nam wydobyć dziewczęcy charakter pomieszczenia. Pokój wyposażony w białe mebelki będzie sprawiał wrażenie lekkiego, czystego i schludnego.

Z wiekiem każda dziewczynka pragnie, aby jej miejsce na ziemi było modne i stylowe, dlatego dokonajmy zakupu mebli o ponadczasowej, prostej formie, która nie będzie wymagała wymiany za kilka lat. Mebel o prostej formie z dobrego materiału jakim jest m.in. drewno, każda dorastająca kobieta będzie mogła personalizować zmieniając uchwyty lub malując na swój aktualnie ulubiony kolor, co pozwoli jej na wyrażenie siebie i podkreślenie swojego indywidualnego charakteru. W ten sposób niewielkim kosztem, pokój młodej damy będzie dorastał razem z nią.

Meble nowoczesne do salonu – jak i co wybrać?

Poprzedni artykuł

Rolety okienne dzień i noc – niezwykłe i praktyczne dekoracje okienne

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Komentarze są wyłączone.