szczęśliwa rodzinka z dziećmi
Lifestyle

Atrakcje na imprezy integracyjne dla dzieci

Imprezy integracyjne dla dzieci to spore wyzwanie. Mają one bowiem charakter nie intuicyjny dla ich organizatorów. Przygotowywanie imprez dla osób dorosłych jest bardzo łatwe, gdyż wystarczy się zapytać samych sobie, co by się nam podobało w czasie takiego wydarzenia i większość decyzji podejmuje się sama.

Co więcej, większość zadań integracyjnych także będzie się realizowało samodzielnie, jeśli tylko na imprezie pojawi się chociaż odrobina alkoholu. A i bez niego ludzie dorośli mają naturalną tendencję do integracji. W przypadku dzieci jest inaczej, ponieważ zwłaszcza mniejsze dzieci, wychowywane według typowych schematów wychowywania dzieci pod kloszem, będą miały tendencję do izolowania się oraz zajmowania się swoimi sprawami, bez udziału innych dzieci. W czasie trwania takiej imprezy integracyjnej trzeba dokładać dobrze nakierunkowanych starań, by włączyć je do różnych aktywności. Jakie to mogą być aktywności?

integracyjnie z dziećmi

Dmuchane place zabaw

Dzieci uwielbiają ruch, nawet jeśli nie do końca zdają sobie z tego sprawę ze względu na to, jak są wychowywany. Najlepszym sposobem na podanie im ruchu w sposób bezpieczny i zorganizowany jest zaproponowanie im dmuchanego placu zabaw, którego największą atrakcją są zazwyczaj dmuchane zamki lub podobne konstrukcje o formie pozwalającej na wysokie i absolutnie bezpieczne skakanie.

W takich warunkach można mieć pewność, że dziecku nic się nie stanie, a nietypowość rozwiązania będzie dzieci przyciągała niczym magnes. Czasami wystarczy sam zamek, ale zwłaszcza jeśli dzieci jest więcej, można pokusić się także o inne, bardziej rozbudowane rozwiązania. Dodatkowo można postarać się o animatora zabaw na takim dmuchanym placu, który będzie uczył dzieci robienia salta w powietrzu lub odbijania się z pełną kontrolą. Co istotne, nie jest to opcja bynajmniej tylko dla maluchów. Odpowiedniki dmuchanych zabawek dla najmłodszych pojawiają się nawet w wydaniu przeznaczonym dla osób dorosłych, bo jest to po prostu znakomita zabawa.

Kąciki artystyczne

Dla małych i bardzo małych dzieci znakomitym pomysłem są zawsze kąciki artystyczne. Są to miejsca, gdzie można się wyżyć od swojej artystycznej strony. Możliwości jest bardzo wiele i jest to ogromna zaleta takiej atrakcji. Najczęściej podstawą są tutaj prace manualne, na przykład malowanie palcami czy dla dzieci starszych, garncarstwo bądź orgiami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na przykład pobawić się bardzo różnymi instrumentami i spróbować razem coś zagrać. Na koniec wszystkie dzieci dostają nagrody za swoje wysiłki, a wyjątkowo dobre prace mogą być ponadto nagradzane w sposób osobny.

Zajęcia sportowe

W czasie eventów integracyjnych dla dzieci wielką furorę zawsze robią najróżniejszego rodzaju konkurencje sprawnościowe. Dzieci, same lub z rodzicami i opiekunami, współzawodniczą miedzy sobą, testując swoją szybkość, zwinność lub wytrzymałość.

gry zabawy dla dzieci

Ważną zaletą tego typu rozwiązań jest na pewno to, że nie wymagają one bardzo złożonych przygotowań i dużych inwestycji. Wystarczy tylko kilka pachołków, by zrobić tor z przeszkodami do slalomu. Można czymś rzucać, coś łapać, coś kopać lub po prostu biegać i głównym elementem rozrywki będzie tutaj kooperacja oraz współzawodnictwo, a nie atrakcja sama w sobie. Należy też zaznaczyć, że do zorganizowania tego typu wydarzeń wcale nie potrzeba specjalnie dużo miejsca. Część zabaw może się rozgrywać nawet pod dachem.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy

Poprzedni artykuł

Wieszaki na ubrania – przydatny element każdego wnętrza

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także