wieszak
Wnętrza

Wieszaki na ubrania – przydatny element każdego wnętrza

Kiedy zapraszamy gości do domu to w pierwszej kolejności w oczy rzuca się przedpokój. Nie ma tutaj przesady w stwierdzeniu, że to miejsce jest wizytówką domu. Już po przekroczeniu progu, kiedy wchodzimy do przedpokoju, z perspektywy tego miejsca oceniamy wnętrze. Dlatego właśnie należy dołożyć wszelkich starań i urządzić to pomieszczenie elegancko tak, by cieszyło oko zarówno domowników, jak i osób odwiedzających.

Oprócz modnego designu nie można zapominać także o funkcjonalności, żeby meble użytkowało się wygodnie. To czy pomieszczenie jest małe czy duże to nie ma znaczenia, każde wnętrze można urządzić pomysłowo i z klasą, robiąc dobre wrażenie na gościach. Jeśli decydujemy się na urządzenie przedpokoju to w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad ilością i rozmiarami mebli jakie planujemy tu umieścić. Wiadomo, że na małej powierzchni nie możemy ulokować zbyt dużo mebli, ponieważ zatłoczone wnętrze nie wygląda wcale korzystnie. W tym przypadku sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej”. Gdy rzeczy jest nadmiar to pomieszczenie sprawia wrażenie wiecznego bałaganu, a przecież tego chcemy uniknąć. Podczas, gdy metraż do użytkowania jest większy to także mamy większe pole do popisu, jednak to wcale nie oznacza, że całą powierzchnię powinniśmy wypełnić meblami. W końcu „co za dużo to nie zdrowo” i na pewno nie wygląda to ciekawie.

Kiedy urządzamy przedpokój to na pewno zabraknąć w nim nie może niezbędnych elementów jakimi są: szafki na buty, lustro i oczywiście wieszak na ubrania. Skupmy się na wieszaku na ubrania, ponieważ to on pełni kluczową rolę i jest miejscem, na którym goście mogą powiesić odzież wierzchnią. Na wieszaki zwraca się dużą uwagę, dlatego równie ważny jest ich wygląd, jak i praktyczność. Sklepy meblarskie oferują szeroki wybór wieszaków do przedpokoju, jest ich naprawdę dużo tak, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie pasującego do swojego wnętrza. Wieszaki powinny przyciągać zarówno swoim wyglądem, jak i praktycznością. Dobrze jest jak współgrają stylistycznie z wystrojem całego wnętrza. Szukając do domu tego elementu wystroju powinniśmy wziąć pod uwagę jakość wykonania oraz wytrzymałość na obciążenia. Wieszaki na ubrania powinny być solidnie wykonane, ponieważ będą musiały znieść nie jedną próbę wytrzymałości, podczas imprez i uroczystości rodzinnych. Wysokiej jakości solidne wieszaki znajdziesz na meble-bik.pl.

wieszaczek

Pozostaje jeszcze jedna kwestia podczas wyboru wieszaka – stojący czy ścienny? Otóż, na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Najpierw musimy zastanowić się nad miejscem, w którym chcemy go umieścić. Jeśli mamy do dyspozycji szeroki hol to można wybierać spośród dużych wieszaków stojących, mogą one pełnić funkcję podręcznej garderoby.  Decydując się na te rodzaj wieszaków należy zwrócić uwagę na ich stabilność, ponieważ często zdarza się, że są wywrotne przy dużym obciążeniu. Warto zamontować wieszaki podłogowe, które montuje się na stałe do ściany.

Jeśli przedpokój jest nie dużych rozmiarów to lepszym rozwiązaniem będą wieszaki ścienne, montuje się je do ściany, w związku z czym zajmują niewiele miejsca i zachowują swobodę ruchów gości. Mają wiele ciekawych form i kształtów geometrycznych i fantazyjnych. Mogą posiadać także specjalną półeczkę na klucze, kwiaty bądź inne drobiazgi. Jeśli dobrze przeanalizujemy ważne dla siebie kwestie i przede wszystkim odpowiemy sobie na pytania dotyczące wykorzystania wieszaków to z pewnością uda znaleźć się te najlepsze, które będą służyć nam latami.

Atrakcje na imprezy integracyjne dla dzieci

Poprzedni artykuł

Jak dobrać rower do wzrostu

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Komentarze są wyłączone.