female eye makeup
Lifestyle

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy dostępne swą obecnie powszechnie w bardzo różnych wydaniach. Kwestie odpowiedniej pielęgnacji lub po prostu dbania o to, by ich nie uszkodzić, w dużej mierze zależne są właśnie od tego, w jaki sposób rzęsy zostały wykonane. Dlatego po założeniu rzęs zawsze należy się skonsultować z kosmetyczką i dokładnie dowiedzieć, co można robić, a czego robić nie należy. W praktyce oczywiście zdecydowana większość zasad jest uniwersalna i należy się nimi kierować zawsze. Właśnie takich zasadach będziemy się skupiać w tym tekście.

Kluczowe 2 doby

Na początek trzeba sobie jasno powiedzieć, że niezależnie od techniki nakładania sztucznych rzęs, zdecydowanie najważniejszym okresem dla nich są pierwsze 2 dni po zabiegu. Okres 48 godzin bezpośrednio po nakładaniu rzes to czas, w którym stosowany klej odpowiednio zastyga. Jest on gotowy do działania bezpośrednio po wyjściu z salonu kosmetycznego, ale nie posiada jeszcze maksimum sowich właściwości. Trzeba mieć tego świadomość, bo groźne są wtedy zwłaszcza czynniki mechaniczne. Trzeba specjalnie uważać z czyszczeniem, ale warto zwrócić też uwagę chociażby nakładanie golfów z bardzo obcisłym kołnierzem.

Podstawowe zasady

W okresie największego zagrożenia, ale także już po nim, nie należy:

  • Trzeć oczu i dotykać ich bez potrzeby – zruszane rzęsy mogą wypadać;
  • Zalewać oczu – nurkowanie zaraz po założeniu rzęs odpada, a potem nie warto traktować ich bezpośredni, mocnym strumieniem wody;
  • Stosować tłustych substancji – zlepianie się rzęs w wyniku stosowania tłustych fluidów może oznaczać poważne kłopoty;
  • Korzystać z zalotki – może odłamywać rzęsy;
  • Wtulać twarzy w poduszkę – przynajmniej na samym początku po założeniu nowych rzęs warto jest spróbować zmienić pozycję w czasie snu, jeśli jest to pozycja twarzą do poduszki.

Mycie sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy muszą być myte tak samo, jak prawdziwe. Warto jest jednak w ich kwestii postawić na specjalne preparaty przeznaczone właśnie do sztucznych rzęs. Są przygotowane tak, by można było z nich korzystać na co dzień. Alternatywą dla nich może być po prostu woda, ale nie należy przemaczać rzęs. Należy je po prostu zmywać.

Z kolei demakijaż należy wykonywać z użyciem płynu micelarnego. Zawsze w głowie trzeba mieć przykazanie, by wszystkie wykorzystywane w okolicach sztucznych rzęs kosmetyki pozbawione były substancji oleistych, więc i w tym przypadku należy o to zadbać. Warto jest też zrezygnować z płatków kosmetycznych na rzecz patyczków higienicznych, które pozwolą działać w sposób zdecydowanie bardziej precyzyjny.

long false eyelashes

Jak długo nosi się sztuczne rzęsy?

Typowy okres noszenia jednego zestawu sztucznych rzęs to około 1 miesiąca. Bardzo dużo zależy tutaj od jakości ich nałożenia oraz od tego, jak są pielęgnowane. Niestosowanie się do powyższych zasad zazwyczaj oznacza, że rzęsy będą niezdatne do użytku już po około tygodniu. Dobrze założone rzęsy wysokiej jakości, o które się odpowiednio dba, są w stanie wytrzymać nawet dwa miesiące.

Bardzo ważnym elementem dłuższej żywotności rzęs jest zwłaszcza rozczesywanie ich specjalnym grzebykiem. Nie należy jednak oczekiwać, że będzie to idealne panaceum na ich długi utrzymywanie się. Nawet dobrze rozczesane i wolne od lipidów rzęsy mogą wypaść dość szybko, ponieważ u każdej osoby rzęsy wymieniają się w innym, naturalnym tempie. A sztuczne rzęsy są doklejane do naturalnych i wypadają razem z nimi. Celem odpowiedniej pielęgnacji sztucznych rzęs jest tak właściwie to, by nie wypadały one szybciej niż rzęsy naturalne.

Kępki rzęs

Jeśli rzęsy się przerzedziły w jednym miejscu, ale gdzie indziej się jeszcze dobrze prezentują, można zastosować tak zwane kępki rzęs, które dokleja się miejscowo samodzielnie, a następnie tuszuje. Takie działanie skróci żywotność rzęs, ale jeśli i tak są już przerzedzone, nie będzie to żadna strata.

Pokaż babci VoD! “Moda na sukces” na Playerze to dobry pretekst

Poprzedni artykuł

Atrakcje na imprezy integracyjne dla dzieci

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Komentarze są wyłączone.