ośmiolatek
Lifestyle

Co kupić 8 latkowi na urodziny

Ośmioletni chłopcy interesują się wszystkim – od samochodów po konstrukcję Układu Słonecznego. Dokonują pierwszych odkryć, a nawet myślą o przyszłym zawodzie. Niech niespodzianka zaspokoi ich pragnienie wiedzy i popchnie do nowych wyczynów.

Gadżety

Wiek 8 lat to za wcześnie, aby wręczyć dziecku iPhone’a lub laptopa. Jednak specjalne elektroniczne urządzenia dla dzieci to inna sprawa. Na przykład długopis 3D wypełniony szybkoschnącym plastikiem. Dziecko będzie mogło rysować obrazy, tworzyć rzeźby. Elektroniczny zegarek dla dzieci z GPS i Wi-Fi spodoba się każdemu chłopcu, a rodzice zawsze będą mogli dowiedzieć się, gdzie jest syn. Jednak nie próbuj dawać chłopcu drogich modeli. W tym wieku zabawki szybko się nudzą dziecku.

Prezent hobby

Gusta i preferencje 8-letniego chłopca odgrywają równie ważną rolę w wyborze prezentu. Czy twój syn jest sportowcem? Jeśli tak kup sprzęt sportowy – prawdziwą piłkę nożną, rękawice bramkarskie lub nowe buty dla piłkarza. Konsola do gier, modne gry PSP ? to zawsze będzie trafiony, choć drogi prezent.

Tradycyjne prezenty

Tutaj przede wszystkim doskonałym prezentem jest książka. Choć wśród chłopców rzadko widuje się wielkich fanów czytania, to wskazane jest dokonywanie prób wzbudzenia zainteresowania książkami. Kup żywą książkę z ekscytującymi kolorowymi rysunkami. Najważniejsze jest, aby wybrać literaturę, która zaspokoi potrzeby dziecka i jest związana z jego hobby. Wspieraj jego naturalne zainteresowanie zdobywaniem nowej wiedzy. Kup nową edukacyjną grę planszową. Radzę uważnie przyjrzeć się prezentom z ?naukowym? nastawieniem: zestawy gier dla młodych fizyków, chemików, biologów itp. Pozwól mu przeprowadzać eksperymenty. Za pomocą mikroskopu będzie mógł badać niewidzialny świat, a za pomocą teleskopu – gwiaździste niebo. Kiedy wiemy, że nasi 8-letni chłopcy urodzili się marzycielami i twórcami – przydadzą się kredki, pisaki, farby artystyczne, pędzle.
rodzice z prezentami

Prezenty okolicznościowe

Większość z nas jest nastawiona tylko na prezent materialny, chociaż urodziny to świetna okazja, aby sprawić ?niematerialny?. Rzadko chodzimy do kin, nie wspominając już o teatrach i wystawach, pozbawiając się dobrych emocji. Zorganizuj specjalną wycieczkę do świątyni kultury wraz z całą rodziną w dzień urodzin. Chłopcu spodoba się także wspólna wizyta w zoo, cyrku lub wesołym miasteczku. A może wziąć całą rodzinną wycieczkę na piknik w lesie ? Ognisko, grill, zabawne gry na długo pozostaną w pamięci urodzinowego mężczyzny. Być może twoje dziecko chce jeździć konno, samodzielnie ugotować danie, namalować prawdziwy obraz.

Jak nie zepsuć przyjęcia urodzinowego?

Syn ma 8 lat. Dla ciebie wciąż jest małym dzieckiem, ale już ma swój własny pogląd na rzeczy, swój własny gust. Dlatego bardzo poważnie podchodź do wyboru prezentu urodzinowego. Nie dawaj chłopcom na urodziny:
  • ubrania i butów – po pierwsze, te rzeczy są zwyczajne i wcale nie są kupowane od święta.
  • przybory szkolne – rozumiem, że rodzice czasami chcą załatwić dwie sprawy za jednym zamachem, kupując podręcznik na urodziny ale dla dziecka to nie są wyczekiwane prezenty. Artykuły papiernicze, elementy garderoby ? twój syn z pewnością się z nich nie ucieszy.

Najlepsze zioła dla wątroby – ostropest plamisty

Poprzedni artykuł

Druk w małych i średnich przedsiębiorstwach – zastosowanie zamienników do drukarek

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także