Wnętrza

Żaluzje aluminiowe – uniwersalne i estetyczne uzupełnienie dekoracji wnętrza

W dzisiejszych czasach wybór osłon okiennych dostępnych na rynku jest bardzo duży. Można wybierać między różnymi rodzajami rolet i żaluzji. Czasem podjęcie decyzji może być trudniejsze niż nam się wydaje bo ilość wzorów i kolorów jest naprawdę ogromna. Przede wszystkim na początku powinniśmy więc porównać ze sobą zalety i wady rolet i żaluzji. Warto wiedzieć, czym jedne i drugie się charakteryzują i do jakich pomieszczeń najlepiej pasują. Wtedy łatwiej będzie podjąć konkretną decyzję.

Warto zainteresować się na przykład żaluzjami aluminiowymi. To wcale nie jest przeżytek lat dziewięćdziesiątych – wręcz przeciwnie, żaluzje przeżywają obecnie swój renesans. Oczywiście są one dużo bardziej estetyczne niż żaluzje z tamtych lat. Są wykonane staranniej i z dużo lepszych materiałów. Dzięki temu nie gną się podczas użytkowania i płynnie zwijają oraz rozwijają się.

Żaluzje aluminiowe bardzo dokładnie osłaniają nasze okna. Oznacza to, że skutecznie ochronią nasze mieszkanie przed nadmiernym nasłonecznieniem ale też przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Jest to szczególnie przydatne jeśli mieszkamy na parterze, czy też okna sąsiadów znajdują się zbyt blisko naszych okien. Tego typu żaluzje warto montować w pomieszczeniach, których okna znajdują się od słonecznej strony. Dzięki nim nawet latem w pomieszczeniu będzie czuć przyjemny chłód i zacienienie.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest pełna możliwość regulacji żaluzji aluminiowych. Możemy całkowicie odsłonić nasze okna poprzez podciągnięcie żaluzji ku górze. Jeśli chcemy aby do pomieszczenia wpadało światło to możemy ustawić lamele – czyli poprzeczne listewki żaluzji – pod dowolnym kątem nachylenia. Zamykając całkowicie żaluzje uzyskamy pełne zaciemnienie.

Jeśli chodzi o sam wygląd żaluzji to tutaj mamy ogromne pole do popisu. Zapomnijmy o metalowych srebrnych żaluzjach z tamtych lat. Teraz do wyboru mamy mnóstwo różnych kolorów żaluzji i w połysku i w macie. Do każdego wystroju wnętrza uda się na pewno coś dopasować. Na dodatek możemy też sami wybrać sobie szerokość lameli. Najpopularniejsze są żaluzje aluminiowe o szerokości lameli 16 mm, 25 mm i 50 mm. Szersze lamele będą się świetnie prezentować na większych oknach, na przykład w salonie czy dużym biurze.

Żaluzje aluminiowe są bardzo uniwersalne, a do tego estetyczne. Świetnie wpasują się w każde wnętrze. Można je śmiało zamontować w salonie, biurze czy sypialni, a także w kuchni oraz łazience. Duży wybór kolorów powoduje, że bez problemu dobierzemy żaluzję do koloru i wystroju danego pomieszczenia. Na dodatek wielką ich zaletą jest to, że są łatwe w pielęgnacji – wystarczy je przecierać wilgotną ściereczką. Dlatego nadają się też do pomieszczeń, w których zazwyczaj panuje większa wilgoć (na przykład łazienka).

Wiele osób wybiera właśnie to rozwiązanie za względu na praktyczne zastosowanie, łatwe czyszczenie, a także prosty montaż, z którym każdy raczej poradzi sobie sam. Ceny takich żaluzji są zróżnicowane bo wszystko zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od wymiarów okien.

Żaluzje drewniane czy rolety – co wybrać?

Poprzedni artykuł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego?

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także

Komentarzy

Komentarze są wyłączone.