dozownik mydła
Wnętrza

Jak wybrać dozownik do mydła

Higiena odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. W zwykłej mydelniczce płyn po użyciu detergentu pozostaje w pojemniku, co jest doskonałym środowiskiem do pojawienia się i rozwoju różnych bakterii grzybowych. Dbanie o tradycyjne mydelniczki wymaga od właściciela dużej uwagi i zajmuje sporo czasu, dlatego takie produkty zastąpiły wygodne dozowniki. Są łatwe w pielęgnacji i mają piękny, stylowy wygląd. Współcześni producenci oferują wiele modeli takich urządzeń, zaprojektowanych z myślą o potrzebach różnych konsumentów.

Mechanizm

Modele dozowników różnią się pod wieloma względami. Zgodnie z mechanizmem działania takie urządzenia są podzielone na następujące typy:

  • Mechaniczny,
  • Łokciowy,
  • Dotykowy.

Najbardziej powszechnym typem jest pierwsza opcja. Jego działanie opiera się na zasadzie naciśnięcia przycisku. Produkt dozuje wcześniej ustaloną dawkę mydła. Gdy uzyskana ilość nie wystarczy, wystarczy powtórzyć proces. Ten typ dystrybutora jest instalowany w małych biurach, mieszkaniach – w kuchniach lub w łazience, gdzie ruch jest niewielki. Większy przepływ ludzi wymaga instalacji bardziej higienicznych modeli dozowników. Dozowniki łokciowe są urządzeniami uznawanymi za bardziej higieniczne. Pozwalają uniknąć kontaktu z elementami urządzenia. Mydło podaje się, naciskając dźwignię łokciem. Koszt takich urządzeń jest niski, ale ich design prosty i mało efektowny. Urządzenia dotykowe są często nazywane „automatycznymi” lub „bezkontaktowymi”. To drogie nowoczesne urządzenie doskonale sprawdza się w obszarach, gdzie wymagana jest duża czystość i występuje duże natężenie ruchu. Użytkownik nie ma kontaktu z korpusem urządzenia, dzięki czemu dozownik będzie przez długi czas czysty. Aby skorzystać z takiego urządzenia, wystarczy przyłożyć rękę do dozownika. Dozowane mydło w płynie zostanie automatycznie nałożone na powierzchnię dłoni. Dozowniki te są zasilane bateriami C lub D, ale mogą być również zasilane energią elektryczną. Ze względu na wysoki koszt korzystanie z tych urządzeń w domu jest uważane za niepraktyczne.

Mocowanie

Według rodzaju mocowania dozownik dzielą się na następujące typy:

  • Stojące,
  • Naścienne,
  • Wbudowane.

Do użytku domowego zwykle kupowane jest małe przenośne urządzenie. Te mobilne dozowniki można łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Szeroka gama modeli zapewnia możliwość doboru urządzenia do projektu każdego wnętrza. Wbudowany mechanizm dozuje mydło, oszczędzając w ten sposób jego zużycie. Łatwość pielęgnacji i konserwacji, trwałość, odporność na ścieranie, koszt to największe zalety takich urządzeń.

Dozownik naścienny https://armadesi.pl/34-dozowniki-scienne znajduje zastosowanie w miejscach publicznych, małych łazienkach domowych. Produkty tego typu kupowane są w celu zaoszczędzenia miejsca. Wyposażone są w ergonomiczny przycisk, pompkę oraz wziernik do sprawdzania poziomu detergentu w dozowniku. Najczęściej jest otwierany za pomocą klucza. Metoda montażu gwarantuje ochronę przed zniszczeniem urządzenia. Najbardziej nietypową opcją jest podtynkowy dozownik, który umieszcza się w ścianie, półce, blacie lub od strony łazienki. Ten rodzaj dozownika jest łatwy w instalacji oraz w utrzymaniu i obsłudze. Jego korpus i rura zasilająca są wykonane z tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości.

myjemy rączki

Materiał

Dozowniki mogą być produkowane z:

  • Stali nierdzewnej,
  • Szkła,
  • Plastiku.

Stal jest niezawodna, trwała i stylowa. Z łatwością wpasuje się w różne style aranżacji pomieszczeń. Zaletą takiego dozownika będzie bezpieczeństwo, praktyczność i trwałość. Jedyną wadą jest tutaj koszt, który jest dość wysoki. Dla koneserów estetyki wnętrza doskonale sprawdzą się wyroby szklane. Przezroczysty korpus pozwala na terminowe dodawanie detergentu do zbiornika urządzenia. Plastikowe dozowniki są dostępne w różnych kształtach i kolorach. Wśród takich produktów można znaleźć urządzenia wykonane z wysokiej jakości materiału. Wybierając dozownik do mydła w płynie, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • Design,
  • Producent,
  • Materiał produkcyjny,
  • Sposób montażu,
  • Koszt,
  • Objętość zbiornika.

Biuro rachunkowe – lokalne czy z drugiego końca Polski (zdalnie)

Poprzedni artykuł

Jak długo gotować suszone grzyby

Następny artykuł
Redakcja
Nasze zainteresowania są bardzo szerokie, blogujemy na różnorodne tematy od finansów, poprzez modę, a kończąc na tematach lifestyle'owych. Zachęcamy do komentowania postów i dzielenia się swoimi opiniami.

Zobacz także